KILPAILUTOIMINTA

Kilpauintiryhmät

TaTU:ssa on yhteensä yhdeksän kilpauintiryhmää. Seurassa ei ole suhteellisen pienestä uimarimäärästä johtuen käytössään puhdasta tasojärjestelmäsysteemiä. Ryhmäjaoissa on kuitenkin otettu huomioon se, että ryhmissä harjoittelisivat saman tasoiset uimarit, jotka tarvitsevat samanlaista valmennusta. Ryhmiä muodostaessa pyritään siihen, että ryhmä pysyisi yhtenäisenä ja saisi harjoitella saman valmentajan alaisuudessa mahdollisimman pitkään.

 Edustus

Harjoitusajat

Maanantai: Uinti 14:45-16:15
Tiistai: Uinti 16:30-18:30
Keskiviikko: Uinti 16:30-18:00
Torstai: Uinti 14:45-16:15, Kuiva 16:30-17:30
Perjantai: Uinti 16:45-18:30
Sunnuntai: Uinti 10:15-13:00

Valmentajat: Jere Jännes, Jouni Laakso, Anu Saarinen, Riku Rimpelä

Uimarit: Aydin Metin, Brännkärr Ronny (KemTU), Hulkko Ida, Ihalainen Jami, Kivirinta Veera, Kokko Olli, Murto Anniina, Luukkanen Carita (AUS), Patinen Reko, Seppälä Juho, Åvist Claudia, Vasko Miro (Jyväskylä)

AJANKOHTAISTA

 

Akatemia

Harjoitusajat

Maanantai: Uinti 14:45-16:45 (50 m)
Tiistai: Uinti 14:45-16:30 (50 m), Kuiva 16:15-17:45 (52+53)
Keskiviikko: Uinti 14:45-16:30 (50 m)
Torstai: Uinti 14:45-16:30 (25 m)
Perjantai: Uinti 14:45-16:45(50 m)
Lauantai: Kuiva 10:00-11:15 (52+53), Uinti 11:30-13:00 (25 m)

Valmentajat: Harri Varjoranta, Tony Eriksson, Jere Jännes

Uimarit: Frusti Anni, Jokiniemi Anniina, Kilpeläinen Niilo, Korri Sakari, Niemi Lassi, Pikkuhuhta Miklas, Romanov Efim, Rosenström Juho, Soini Petra, Sojolin Sebastian, Vlasov Lev

 

NSM

Harjoitusajat:
Maanantai: Uinti 16:15-17:45 (50 m), Kuiva 18:00-19:15 (52+53)
Tiistai: Uinti 18:30-20:30 (50 m)
Keskiviikko: Kuiva 16:45-17:45 (52+53), Uinti 18:00-19:15 (50 m)
Torstai: Uinti 16:15-18:00 (50 m)
Perjantai: Uinti 18:00-19:15 (50 m), Kuiva 19:30-20:30 (52+53)
Lauantai: Uinti 15:00-17:30 (50 m)

Valmentajat: Jouni Laakso, Pirkka Perkola, Elina Arvonen

Uimarit: Heinonen Kalle, Joseph Elsa, Luukkonen Adele, Mikkonen Maija, Nieminen Frans, Pietilä Saku, Pikkuhuhta Tuure, Tirronen Daniil, Tuominen Oskar, Vahteristo Mona, Valtonen Oona, Zuravljov Nikita

NSM B   

 

Harjoitusajat

Maanantai: Kuiva 17:30-18:05, Uinti 18:15-20:30 (50 m)
Tiistai: Uinti 19:00-20:30 (Hervanta)
Keskiviikko: POLTE 17:30-18:30
Torstai: Uinti 16:30-18:00 (25 m)
Lauantai: Uinti 17:00-19:30 (50 m)
Sunnuntai: Kuiva 12:45-13:30 (53), Uinti 13:45-15:30 (25 m)

Valmentajat: Santeri Mäkihannu, Keijo ”Kepa” Mäkinen, Emma-Lotta Tynkkynen

Uimarit: Backman Ferdinand, Ekman Noora, Hietala Nelli, Kallio Niklas, Kippola Chiara, Levola Viiu, Mäkihannu Minttu, Nieminen Eetu, Saukko Olivia, Salo Eemeli, Soukka Tero, Tikkanen Niklas,

 

 

IKM

 

Harjoitusajat

Maanantai: Uinti klo 16:45-18:15 (50 m)
Tiistai: Polte 18:00-19:00
Keskiviikko: Kuiva 17:45-19:00, Uinti 19:15-20:30
Torstai: Uinti 18:00-19:30 (50 m)
Perjantai: Uinti 18:15-20:30 (25 m)
Sunnuntai: Kuiva 10:15-11:15 (52+53), Uinti 11:30-13:00 (50 m)

Valmentajat: Kati Tikkanen, Tommi Nisula, Elsa Luoto

Uimarit: Hietala Verneri, Huilla Toivo, Kautto Minja, Lappalainen Anni, Lappalainen Niilo, Moisio Minea, Mäkihannu Paju, Niemi Timi,  Oksanen Emmi, Pennanen Eemeli, Sarkki Elea, Tikkanen Justus, Valtteri Saukko, Varonen Eemeli, Zuravljov Maxim

KM B

 

Harjoitusajat

Maanantai: Uinti 16:00-18:00 (Kangasala)
Torstai: Uinti 19:00-20:00 (25 m)
Lauantai: Uinti 15:00-17:00 (50 m)
Sunnuntai: Kuiva 16:15-17:15, Uinti 17:30-19:30

Valmentajat: Ronja Hellberg, Claudia Åvist, Santra Nieminen

Uimarit: Bucktman Eino, Hamilton Emma, Heinonen Konsta, Huvila Sina, Järventausta Joonas,  Kautto Rasmus, Korhonen Sanni, Kärkkäinen Sani, Mustajärvi Eemeli, Nurmi Olivia, Smeds Isla,

Rollo 1    

 

Harjoitusajat

Tiistai: Uinti 17.30-19.00 (Hervanta)
Torstai: Kuiva 18:30-19:15, Uinti 19:30-20:30 (50 m)
Lauantai: Uinti 10:15-11:30 (25 m), Kuiva 11:45-12:45
Sunnuntai: 17:30-19:00 (50 m)

Valmentajat: Terhi Soukka, Saara Svahn, Essi Laine, Noora Poutanen, Sara Sadiqi, Jussi Sinkkonen

Uimarit: Dahl Jade, Herckman Alvar, Huilla Taito, Jaakkola Lenni, Kallio Rasmus, Kivelä Iida, Kivelä Akseli, Keränen Iida-Sofia, Koivumäki Eemil, Sadiqi Daniel, Savolainen Eevi, Simperi Pihla, Sydänheimo Jade 

Rollo 2      

 

Harjoitusajat

Torstai: Uinti 18:00-19:00 (25 m), Kuiva 19:15-20:00
Perjantai: Uinti 19:15-20:30 (50 m)
Sunnuntai: Uinti 10:15-11:30 (50 m)

Valmentajat: Piritta Sarkki, Elias Kouvo, Piitu Perkola, Carita Bly, Ida Hamilton

Uimarit: Heinola Niklas, Mänty Saara, Lampikoski Aamu, Leiniäinen Oliver, Lönnström Iida, Petälä Onni, Rask Lenni, Rikala Senja, Rikala Selma, Salin Martti, Salminen Viljami, Taipale Arttu, Toivio Tuulikki, Tossavainen Oona, Yrjöjä Senja, Virtanen Nicky,

 

Parakilparyhmä   

Harjoitusajat:

Maanantai klo 16:00-18:00 (Ylöjärven uimahalli)
Keskiviikko: klo 19:00-20:00 (Pyynikin uimahalli)

Valmentajat: Andrew Harrison, Piia Nikka

UimaritPirkola Aarne, Pirttimaa Mikko, Ricci Ville, Ryösö Severi,  Vatanen Tinja

Muuta: Ryhmä toteutetaan yhteistyössä Tampereen ja Ylöjärven kaupungin kanssa osana soveltavan liikunnan kumppanuushanketta.