KILPAILUTOIMINTA

Kilpailukalenteri

Kilpailut, joihin TaTU osallistuu.

* TaTU tai TaTU & Uita toimivat vastuujärjestäjänä

27.1.2024 Jääkarhu-uinnit
16.3.2024 Manse-Cup, Tampere
23.3.2024 Matti Mattsson Uinnit, Pori

Aika 23.3.2024

Paikka: Porin uimahalli
Järjestäjä: PUS
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: Kaikki Rollo, IKM- ja NSM-ryhmät

INFO

Seura järjestää yhteiskuljetuksen. Kilpailumatkan omavastuuosuus on on 42,5 €/uimari sisältäen bussikyydin ja lämpimän ruuan.

Jotta seura osaa varata oikean määrän linja-autoja, tulee tapahtumaan osallistua erikseen myös myClubin kautta. Ilmoittautumislinkki lähetetään lähempänä kisan ajankohtaa.

Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476

 

 

<>

13.-14.4.2024 Knattesimmet, Godby
4.-5.5.2024 Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit

Aika 4.-5.5.2024

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: TaTU ja UiTa
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: kaikki kenellä aikaraja on tehtynä

INFO

 

Tervetuloa kilpailemaan Tampereelle!

Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476

Tulospalvelun tarjoaa https://live.swimify.com/ 

 

7.-12.6.2024 Rollotapahtuma, Vaasa

Aika 7.-12.6.2024

Paikka: Vaasa
Järjestäjä: VUS-VSS, SUIL
Kategoria: kilpailu + tapahtuma
Osallistuu: Rollo 1 ja 2

 

INFO

Lisätietoa Uimaliiton sivuilla

 

15.6.2024 Suviuinnit, Hyvinkää

Aika 15.6.2024

Paikka: Sveitsin uimala
Järjestäjä: HyUS
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: IKM-ryhmien uimarit, jotka eivät lähde IKM-kisoihin

INFO

 

Lisätietoja: Niina Kuhlman, puh. 040 0856476,

 

>

14.-16.6.2024 Ikäkausimestaruusuinnit, Espoo
27.-30.6.2024 SM-uinnit, Helsinki

Aika 27.-30.6.2024

Paikka: Helsinki

Järjestäjä: HSS, SUIL

Kategoria: kilpailu

Osallistuu: Edustus, Akatemia sekä osa NSM ja NSMB ryhmistä

 

INFO

SM-joukkueen valintakriteerit

Seuran valmennuslinjan mukaisesti uimari kilpailee lähtökohtaisesti vain oman ikäistensä pääkilpailuissa.

Kesän SM-kisat

  1. Nuorin NSM-ikäluokka T18 ja P18 sekä vanhemmat uimarit
  2. Uimarilla tulee olla SM-raja tehtynä vähintään kolmesta lajista.
  3. Nuoremmista ikäluokista voidaan valita joukkueeseen ne uimarit, joilla päävalmentaja katsoo olevan realistiset mahdollisuudet vähintään NSM-mitaliin
  4. Nuoremmista ikäluokista voidaan myös valita uimari joukkueeseen mikäli häntä tarvitaan menestysmahdollisuudet omaavaan ykkösviestijoukkueeseen

Talven SM-kisat

  1. Vanhin IKM-ikäluokka T16 ja P16 sekä vanhemmat uimarit
  2. Uimarilla tulee olla SM-raja tehtynä vähintään kolmesta lajista
  3. Nuoremmista ikäluokista voidaan valita joukkueeseen ne uimarit, joilla päävalmentaja katsoo olevan realistiset mahdollisuudet vähintään NSM-mitaliin
  4. Nuoremmista ikäluokista voidaan myös valita uimari joukkueeseen, mikäli häntä tarvitaan menestysmahdollisuudet omaavaan ykkösviestijoukkueeseen

Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

28.9. Martti Ollgren-uinnit, Tampere
26.10. Nääs-uinnit, Tampere
28.10. Winter Blast, Jyväskylä

Aika 28.10.2023

Paikka: Jyväskylä
Järjestäjä: Jyväskylän Aalto
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: NSM-, IKM- ja Rollo-ryhmät

INFO

 

Lisätietoja: Tiina Hänninen, sähköposti: puh. 050 5470592

Tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

 

 

1.-3..11. Ikäkausimestaruusuinnit, aluekisat, Hämeenlinna
Aika 1.–3.11.2024 Paikka: Hämeenlinna Järjestäjä: Hämeenlinnan uimaseura Kategoria: kilpailu Osallistuu: IKM-ryhmät, sekä Rollo-ryhmistä 2014 syntyneet ja sitä vanhemmat INFO Lisätietoa Uimaliiton nettisivuilla. Lisätietoja: Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476 Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.swimify.com
16.-17.11. GP-uinnit, Jyväskylä

Aika 16.–17.11.2024

Paikka: Jyväskylä
Järjestäjä: Jyväskylän Aalto
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: Edustus, Akatemia ja NSM (tapauskohtaisesti)

INFO

Seura laskuttaa uimareilta omavastuuosuuden 70 €/kisapäivä.

Seura majoittuu hotelli Albassa.

 

Lisätietoja: Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

2.12. Pikkujoulu-uinnit, Tampere

Aika 2.12.2023

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: TaTU ja Uita
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: Kaikki

INFO

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: livetiming.fi

Lisätietoja: Tiina Hänninen, , puh. 050 479 0592

29.11.-1.12. Ikäkausimestaruusuinnit, loppukilpailut, Turku
Aika 29.11.–1.12.2024 Paikka: Turku Järjestäjä: Åtus, SUIL Kategoria: kilpailu Osallistuu: Finaalipaikan saavuttaneet INFO Uimarien omavastuuosuus 70 €/kisavuorokausi sis. hotellin, ruokailut, kuljetukset Turkuun Matkaan lähdetään torstaina ja palataan sunnuntaina kisojen päätyttyä. Lisätietoa Uimaliiton kisasivulla Lisätietoja: Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476 Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.swimify.com
19.–22.12. Lyhyen radan SM-uinnit, Espoo
Aika 19.–22.12.2024 Paikka: Espoo Kategoria: kilpailu Osallistuu: valintakriteerit alla INFO Uimarien omavastuuosuus on 70 €/kisapäivä. SM-kisarajat löydät liiton sivuilta: https://www.uimaliitto.fi/uinti/kilpailut/sm-kilpailut-2024/ Lisätietoja: Lisätietoja: Niina Kuhlman, , 040 0856476 SM-joukkueen valintakriteerit Seuran valmennuslinjan mukaisesti uimari kilpailee lähtökohtaisesti vain oman ikäistensä pääkilpailuissa. Kesän SM-kisat
  1. Nuorin NSM-ikäluokka T17 ja P17 sekä vanhemmat uimarit
  2. Uimarilla tulee olla SM-raja tehtynä vähintään kahdesta lajista.
  3. Nuoremmista ikäluokista voidaan valita joukkueeseen ne uimarit, joilla päävalmentaja katsoo olevan realistiset mahdollisuudet vähintään NSM-mitaliin
  4. Nuoremmista ikäluokista voidaan myös valita uimari joukkueeseen mikäli häntä tarvitaan menestysmahdollisuudet omaavaan ykkösviestijoukkueeseen
Talven SM-kisat
  1. Vanhin IKM-ikäluokka T16 ja P16 sekä vanhemmat uimarit
  2. Uimarilla tulee olla SM-raja tehtynä vähintään kahdesta lajista
  3. Nuoremmista ikäluokista voidaan valita joukkueeseen ne uimarit, joilla päävalmentaja katsoo olevan realistiset mahdollisuudet vähintään NSM-mitaliin
  4. Nuoremmista ikäluokista voidaan myös valita uimari joukkueeseen, mikäli häntä tarvitaan menestysmahdollisuudet omaavaan ykkösviestijoukkueeseen
Lisätietoja:
Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.swimify.com
28.11. Manse-Cup, Tampere

Aika 28.11.2021

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: Tampereen Uinnin Tuki
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R5-R10

INFO

Toimitsijailmoittautuminen ja lisätietoa julkaistaan TÄÄLLÄ

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Liitteet

Lataa KILPAILUKUTSU

 

26.–27.10. TUL 100 v juhlauinnit

Aika 26.–27.10.2019

Paikka: Pori
Järjestäjä: POPY, PTU
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R1-R2 (tapauskohtaisesti)

INFO

Kilpailuihin osallistutaan joko lauantaille tai sunnuntaille. Kuljetuksista ja ruokailuista tulee tietoa myöhemmin.

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

16.11. Nokian Supersekarit

Aika 16.11.2019

Paikka: Nokia
Järjestäjä: Nokian Pyry
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: ??

INFO

Lisätietoja tulee myöhemmin

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

7.12. Raision joulu-uinnit, Raisio

Aika 7.12.2019

Paikka: Raisio
Järjestäjä: Raisu
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R4-R7

INFO

HUOM! BUSSIN LÄHTÖAIKA ON MUUTTUNUT. BUSSI LÄHTEE LAUANTAINA JO KLO 6.30.

Ruokailu tapahtuu Raision uimahallin kahviossa Cafe Ulpukassa.

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

19.12. Manse-Cup, Rollo-ikäiset, Tampere

Aika 19.12.2020

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: Tampereen Uinnin Tuki
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R5-R9

INFO

Lisätietoja Uinnin Tuen sivuilla

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: livetiming.fi

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Liitteet

19.2.2023 Manse-Cup, Tampere

Aika 19.2.2023

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: TaTU & Uita
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: halukkaat

INFO

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

Tulospalvelu

 

14.12. Manse-Cup, Tampere

Aika 14.12.2019

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: Tampereen Uinnin Tuki
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R5-R9

INFO

Kisa järjestetään SM-kilpailuiden aamu- ja iltajakson välissä

Lisätietoja Uinnin Tuen sivuilla

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Avaa: Kisakutsu

Tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

Tulospalvelu

 

29.12. Tina-uinnit, Tampere

Aika 29.12.2022

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: TaTU Tampere
Kategoria: epävirallinen kilpailu
Osallistuu: R1-R9

INFO

Verryttely 18.30-19.00

Kilpailut 19.00-20.30

Tina-uinnit ovat TaTU:n omat epäviralliset uintikilpailut. Kilpailuihin ei vaadita lisenssiä. Kisaamaan ovat tervetulleita kaikki TaTU-perheeseen kuuluvat nykyiset ja entiset kilpauimarit sekä vanhemmat ja muut seuratoimijat. Erityisesti Tina-uinnit sopivat pienten uimareiden ensimmäisiksi kilpailuiksi.

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Liitteet

Kisakutsu

TULOKSET 2022

 

 

15.4.2023 Manse-Cup, Tampere

Aika 15.4.2023

Paikka: Tampereen uintikeskus
Järjestäjä: TaTU & Uita
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: halukkaat

INFO

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Avaa: Kisakutsu

Tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

 

18.4.2020 Oskareiden jatkot, Jyväskylä, PERUTTU

Aika 18.4.2020

Paikka: Jyväskylä
Järjestäjä: Swimming Jyväskylä
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R2-R4

INFO

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Avaa: Kisakutsu

Tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

Ilmoittautuminen seuran tarjoamaan bussikyytiin TÄSTÄ

Lisätietoja ruokailusta tulee myöhemmin.

29.4.2023 Kankaanpään kevätuinnit

Aika 29.4.2023

Paikka: Kankaanpää
Järjestäjä: Kankaanpään uimarit
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: ?

 

INFO

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi

 

13.6.2020 Sveitsin suviuinnit, Hyvinkää

Aika 13.6.2020

Paikka: Hyvinkää
Järjestäjä: HYUS
Kategoria: kilpailu
Osallistuu: R2-R4

INFO

Lisätietoja: Juho Allonen, , puh. 040 556 2977

Kilpailun tulospalvelun tarjoaa: www.livetiming.fi